
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Working Voltage | 28 V |
| Peak Pulse Current | 41 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 31 V |
| Clamping Voltage | 44 V |
| Peak Pulse Power | 1.8 kW |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$1.41034
Ext.Price$1.41034
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.41034 | $1.41034 |
| 10 | $1.15718 | $11.57180 |
| 25 | $1.05112 | $26.27800 |
| 50 | $0.95478 | $47.73900 |
| 100 | $0.86728 | $86.72800 |
